Rod end GE GE45EC-2RS-IKO
Part number : GE45EC-2RS-IKO
IKO
Description
The Rod End Ge known as GE45EC-2RS-IKO IKO has an inside diameter of 45 mm, an outside diameter of 68 mm and a thickness of 32 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Drawn cup needle roller bearing - HK2216-ZEN ZEN
DRAWN CUP NEEDLE ROLLER BEARING HK2216-ZEN
Rod end GE - GE35-TXG3E-2LS-SKF SKF
ROD END GE GE35-TXG3E-2LS-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    413  G
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description