Needle roller bearing 25NQ3717AD-1-JTEKT
Part number : 25NQ3717AD-1-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller Bearing, known as 25NQ3717AD-1-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 37 mm and a thickness of 17 mm.
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-12X22X5-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-12X22X5-NBR
Deep groove ball bearing - 830039-RUEDSH2-9TCZ-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING 830039-RUEDSH2-9TCZ-JTEKT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    37  MM
  • THICKNESS
    17  MM
  • WEIGHT
    56  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description