Needle roller and cage assemblies K30-44-26-JTEKT
Part number : K30-44-26-JTEKT
JTEKT
Description
The Needle Roller And Cage Assemblies, known as K30-44-26-JTEKT JTEKT, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 44 mm and a thickness of 26 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    26  MM
  • LIMITING SPEED
    16000  RPM
  • WEIGHT
    95  G
  • DYNAMIC LOAD
    52.4  KN
  • STATIC LOAD
    59.9  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description