Bearing inner race LRTZ9010050-IKO
Part number : LRTZ9010050-IKO
IKO
Description
The Bearing Inner Race known by the reference LRTZ9010050-IKO IKO has an inside diameter of 90 mm, an outside diameter of 100 mm and a length of 50.5 mm. It is manufactured in .
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIA-90X100X5-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-90X100X5-7-NBR90
Bearing inner race - LRT9010050-IKO IKO
BEARING INNER RACE LRT9010050-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    90  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    100  MM
  • THICKNESS
    50.5  MM
  • WEIGHT
    613  G
  • PACKAGING
    1
Description