Cam follower CFKR22-UU-IKO
Part number : CFKR22-UU-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CFKR22-UU-IKO IKO, has an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 12 mm.
  50+ parts in stock (18 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-32 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-32
Cam follower - CFKR35-IKO IKO
CAM FOLLOWER CFKR35-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    62  G
  • PACKAGING
    1
Description