Cam follower CF24-VB-IKO
Part number : CF24-VB-IKO
IKO
Description
The Cam Follower, known as CF24-VB-IKO IKO, has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 62 mm and a thickness of 29 mm.
  1 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
O-Ring seal - OR-55X3-NBR90 GEN
O-RING SEAL OR-55X3-NBR90
Lock washer - MB20 GEN
LOCK WASHER MB20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    62  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    955  G
  • PACKAGING
    1
Description