Wiper seal RWS-92.070X104.770X5.280-NBR90
Part number : RWS-92.070X104.770X5.280-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RWS-92.070X104.770X5.280-NBR90  has an inner diameter of 92.07 mm, an outer diameter of 104.77 mm and a thickness of 5.28 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    92.07  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    104.77  MM
  • THICKNESS
    5.28  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RWS
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description