Wiper seal RSU-45X53X4-NBR
Part number : RSU-45X53X4-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSU-45X53X4-NBR  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 53 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RS
Hydraulic seal - UTS-45X55X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTS-45X55X10-PU94
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    53  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    4  G
Description