Wiper seal RSE-32X43X5-7.50-NBR90
Part number : RSE-32X43X5-7.50-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-32X43X5-7.50-NBR90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 43 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2RSH-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-16 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-16
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    43  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description