Wiper seal RSE-200X212X5.50-NBR90
Part number : RSE-200X212X5.50-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-200X212X5.50-NBR90  has an inner diameter of 200 mm, an outer diameter of 212 mm and a thickness of 5.5 mm. It is made of NBR.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    200  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    212  MM
  • THICKNESS
    5.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    34  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description