Wiper seal RSE-125X137X5.50-10-PU94
Part number : RSE-125X137X5.50-10-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-125X137X5.50-10-PU94  has an inner diameter of 125 mm, an outer diameter of 137 mm and a thickness of 5.5 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UP-125X140X9-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UP-125X140X9-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    125  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    137  MM
  • THICKNESS
    5.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    19  G
  • PACKAGING
    1
Description