Wiper seal RIN-60X70X7-FPM90
Part number : RIN-60X70X7-FPM90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIN-60X70X7-FPM90  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 70 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    RIN
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description