Wiper seal RIN-22X32X7-10-NBR90
Part number : RIN-22X32X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIN-22X32X7-10-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-50 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-50
2 2
Deep groove ball bearing - 608-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 608-ZZ
O-Ring seal - OR-22X3.50-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-22X3.50-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIN
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description