Wiper seal RIA-63X73X6-9-NBR90
Part number : RIA-63X73X6-9-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-63X73X6-9-NBR90  has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 73 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  19 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6310-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6310-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    73  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    23  G
  • PACKAGING
    1
Description