Wiper seal RIA-60X78X11-NBR90
Part number : RIA-60X78X11-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-60X78X11-NBR90  has an inner diameter of 60 mm, an outer diameter of 78 mm and a thickness of 11 mm. It is made of NBR.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RSP-60X76X7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RSP-60X76X7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    60  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    78  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description