Wiper seal RIA-42X52X5-8-PU94
Part number : RIA-42X52X5-8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-42X52X5-8-PU94  has an inner diameter of 42 mm, an outer diameter of 52 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    42  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    52  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    12  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description