Wiper seal RIA-35X45X7-10-PU94
Part number : RIA-35X45X7-10-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-35X45X7-10-PU94  has an inner diameter of 35 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  11 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30208-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-15 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-15
Hydraulic seal - US-35X45X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-35X45X10-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    35  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    11  G
  • PACKAGING
    1
Description