Wiper seal RIA-26X35X7-10-NBR
Part number : RIA-26X35X7-10-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-26X35X7-10-NBR  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - DAC3055W3CS31-JTEKT JTEKT
DEEP GROOVE BALL BEARING DAC3055W3CS31-JTEKT
Hydraulic seal - US-25X35X5-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-25X35X5-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description