Wiper seal RIA-25X32X5-7-PU94
Part number : RIA-25X32X5-7-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-25X32X5-7-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 5 mm. It is made of PU.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-25X33X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-25X33X6-PU94
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
Description