Wiper seal RIA-22X30X5-8-NBR90
Part number : RIA-22X30X5-8-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-22X30X5-8-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 30 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  46 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6306 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6306
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description