Wiper seal RIA-16X28X5-NBR90
Part number : RIA-16X28X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-16X28X5-NBR90  has an inner diameter of 16 mm, an outer diameter of 28 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  3 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-24X32X6-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-24X32X6-PU94
Grease gun - TLGH1-SKF SKF
GREASE GUN TLGH1-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description