Wiper seal RIA-14X24X7-10-NBR90
Part number : RIA-14X24X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-14X24X7-10-NBR90  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 24 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  32 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP1410-P10 GEN
PAP BUSH PAP1410-P10
Hydraulic seal - UP-14X26X5-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL UP-14X26X5-NBR90
Deep groove ball bearing - R14-ZEN ZEN
DEEP GROOVE BALL BEARING R14-ZEN
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    5  G
Description