Wiper seal RIA-120X130X7-FPM90
Part number : RIA-120X130X7-FPM90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-120X130X7-FPM90  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 130 mm and a thickness of 7 mm. It is made of FPM.
  7 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-65X80X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-65X80X8-FPM
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    130  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description