Wiper seal RDP-12X22X7-9.50-NBR90
Part number : RDP-12X22X7-9.50-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDP-12X22X7-9.50-NBR90  has an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-3.5 GEN
BALL BA-3.5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RDP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description