Wiper seal RDI-45X68X7-NBR90
Part number : RDI-45X68X7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDI-45X68X7-NBR90  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 68 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    68  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RDI
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    28  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description