Wiper seal RDE-25X31X3.60-4.80-PU94
Part number : RDE-25X31X3.60-4.80-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-25X31X3.60-4.80-PU94  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 31 mm and a thickness of 3.6 mm. It is made of PU.
  44 parts in stock (17 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Adapter sleeve - H311 GEN
ADAPTER SLEEVE H311
PAP bush - PAP2550-P10 GEN
PAP BUSH PAP2550-P10
O-Ring seal - OR-25X3.50-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-25X3.50-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    31  MM
  • THICKNESS
    3.6  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description