Wiper seal RDE-120X135X8.50-12-PU94
Part number : RDE-120X135X8.50-12-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-120X135X8.50-12-PU94  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 135 mm and a thickness of 8.5 mm. It is made of PU.
  10 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    135  MM
  • THICKNESS
    8.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
Description