Wiper seal RAK-85X105X10-PU94
Part number : RAK-85X105X10-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-85X105X10-PU94  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 105 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-85X105X12-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-85X105X12-PU94
Needle roller and cage assemblies - K40X45X20 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K40X45X20
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    105  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RAK
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    69  G
  • PACKAGING
    1
Description