Wiper seal RAK-44.45X57.15X7.95-0-PU94
Part number : RAK-44.45X57.15X7.95-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-44.45X57.15X7.95-0-PU94  has an inner diameter of 44.45 mm, an outer diameter of 57.15 mm and a thickness of 7.95 mm. It is made of PU.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30208-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30208-SKF
External circlip - CIRCLIP-EXT-38 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-38
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    44.45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    57.15  MM
  • THICKNESS
    7.95  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    20  G
  • PACKAGING
    1
Description