Wiper seal RAK-105X120X8-0-NBR90
Part number : RAK-105X120X8-0-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-105X120X8-0-NBR90  has an inner diameter of 105 mm, an outer diameter of 120 mm and a thickness of 8 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RDI-85X99X8-11-PU97 GEN
WIPER SEAL RDI-85X99X8-11-PU97
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    105  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    120  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RAK
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    60  G
  • PACKAGING
    1
Description