The Rotary Shaft Seal with the reference OAS-43X75X10-FPM has an inner diameter of 43 mm, an outer diameter of 75 mm and a thickness of 10 mm. It is made of FPM.
- OA/CB = single lip with steel spring
- ASP = double reinforced lip (up to 10bar pressure)