Rotary shaft seal BC-28.56X48X6-NBR
Part number : BC-28.56X48X6-NBR
GEN
Description
The Rotary Shaft Seal with the reference BC-28.56X48X6-NBR  has an inner diameter of 28.56 mm, an outer diameter of 48 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.