Pneumatic seal PP-20X200X35-NBR90
Part number : PP-20X200X35-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X200X35-NBR90  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 200 mm and a thickness of 35 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
  • OUTSIDE DIAMETER
    200  MM
  • THICKNESS
    35  MM
    PP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    2950  G
Description