Pneumatic seal PP-20X160X30-NBR90
Part number : PP-20X160X30-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X160X30-NBR90  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 160 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RDP-25X35X7-9.50-NBR80 GEN
WIPER SEAL RDP-25X35X7-9.50-NBR80
Tapered roller bearing - 30209-TIMKEN TIMKEN
TAPERED ROLLER BEARING 30209-TIMKEN
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
    PP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1625  G
Description