Pneumatic seal PP-20X125X30-NBR
Part number : PP-20X125X30-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference PP-20X125X30-NBR  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 30 mm. It is made of NBR.
  14 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 3306-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 3306-2RS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    PP
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description