Pneumatic seal CLR-10.50X50X18-NBR
Part number : CLR-10.50X50X18-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CLR-10.50X50X18-NBR  has an inner diameter of 18 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 10.5 mm. It is made of NBR.
  25 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    18  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    10.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CLR
  • WEIGHT
    20  G
  • STANDARD
    No standard
Description