Pneumatic seal CL-15X25X5-NBR90
Part number : CL-15X25X5-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-15X25X5-NBR90  has an inner diameter of 15 mm, an outer diameter of 25 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  12 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 604-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 604-ZZ
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description