Pneumatic seal CL-104X111X7-NBR90
Part number : CL-104X111X7-NBR90
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CL-104X111X7-NBR90  has an inner diameter of 104 mm, an outer diameter of 111 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    104  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    111  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CL
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
Description