Pneumatic seal CH-80X108X15-NBR
Part number : CH-80X108X15-NBR
GEN
Description
The Pneumatic Seal with the reference CH-80X108X15-NBR  has an inner diameter of 80 mm, an outer diameter of 108 mm and a thickness of 15 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • THICKNESS
    15  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    CH
  • WEIGHT
    36  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description