Piston seal TP1-65X85X22.400-NBR80
Part number : TP1-65X85X22.400-NBR80
GEN
Description
The TP1-65X85X22.400-NBR80 Piston Seal reference is intended for mounting in the piston head. For this reference, the external diameter of the piston rod must be 65 mm, the internal diameter of the cylinder body 85 mm and the thickness available at the base of the groove 22.4 mm. It is manufactured in  NBR.