NILOS seal LSTO45-85-NILOS
Part number : LSTO45-85-NILOS
NILOS
Description
The Nilos Seal with the reference LSTO45-85-NILOS  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 85 mm and a thickness of 4 mm.
  22 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30209 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 30209
NILOS seal - 31305-JV-NILOS NILOS
NILOS SEAL 31305-JV-NILOS
Thrust washer - WS81209 GEN
THRUST WASHER WS81209
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • WEIGHT
    45  G
  • PACKAGING
    1
Description