Taper bushing 3020-48-OPTIBELT
Part number : 3020-48-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3020-48-OPTIBELT, has an external diameter of 108 mm and a length of 51 mm. It weight is g and its bore diameter is 48 mm.
  Arrive dans 5 jours (2 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Taper bushing - 3020-55-OPTIBELT OPTIBELT
TAPER BUSHING 3020-55-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • WEIGHT
    2470  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    48  MM
  • TYPE
    3020
  • LENGTH
    51  MM
Description