Iso variable speed belt 41X13-1040-OPTIBELT
Part number : 41X13-1040-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The 41X13-1040-OPTIBELT belt of the Iso Variable Speed Belt family, by brand OPTIBELT, and in W40 profile. It has a 41mm x 13mm section with a 1040 mm internal length, a 1122 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE LENGTH
    1122  MM
  • BELT HEIGHT
    13  MM
  • BELT RANGE
    VARIO POWER
  • SECTION
    W40 (41mm x 13mm)
  • BELT WIDTH
    41  MM
  • INSIDE LENGTH
    1040  MM
  • WEIGHT
    613  G
  • PACKAGING
Description