Yoke type track roller LFR5207-30-2Z-INA
Part number : LFR5207-30-2Z-INA
INA
Description
The Yoke Type Track Roller, known as LFR5207-30-2Z-INA INA, has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 80 mm and a thickness of 29 mm.
  11 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RS
Replacement insert - UC206 GEN
REPLACEMENT INSERT UC206
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    80  MM
  • THICKNESS
    29  MM
  • WEIGHT
    616  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description