Rod end TSM MSL-M12-10-DUNLOP
Part number : MSL-M12-10-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Tsm known as MSL-M12-10-DUNLOP DUNLOP has a screw thread of , an inner diameter of 10 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 16 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6004-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6004-2RSH-SKF
Rod end TSM - TSM10 GEN
ROD END TSM TSM10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSM
  • WEIGHT
    111  G
  • THREAD
    Left-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • STATIC LOAD
    0.0236  KN
  • PACKAGING
    1
Description