Rod end TSF SIKAC12-M
Part number : TSF12C
GEN
Description
The Rod End Tsf known as SIKAC12-M Generic has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 16 mm.
  50+ parts in stock (14 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - TSM012-C GEN
ROD END TSM TSM012-C
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-25-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-25-30
Housed bearing - 2 bolts - UCP204 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP204
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    99  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    without
  • PACKAGING
    1
Description