Rod end TSF GIKR12-PB
Part number : TSF12
GEN
Description
The Rod End Tsf known as GIKR12-PB Generic has a screw thread of , an inner diameter of 12 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 16 mm.
  21 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Shipped today. order within
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP3030-P10 GEN
PAP BUSH PAP3030-P10
Rod end TSF - TSFL12 GEN
ROD END TSF TSFL12
Housed bearing - 2 bolts - UCP204-12 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP204-12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    TSF
  • WEIGHT
    109  G
  • THREAD
    Right-hand thread
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
Description