Rod end PHS PHS12-STUD-BRONZE-DUNLOP
Part number : PHS12-STUD-BRONZE-DUNLOP
DUNLOP
Description
The Rod End Phs known as PHS12-STUD-BRONZE-DUNLOP DUNLOP has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 16 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    12  MM
  • STATIC LOAD
    0.018  KN
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • 2ND THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    166  G
  • THREAD
    M12X1.75
Description