Rod end GE TSF016-C-SS
Part number : TSF016-C-SS
GEN
Description
The Rod End Ge known as TSF016-C-SS Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 42 mm and a thickness of 21 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    21  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    223  G
  • LUBRICATION
    with
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description