Rod end GE SA10-E-SKF
Part number : SA10-E-SKF
SKF
Description
The Rod End Ge known as SA10-E-SKF SKF has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 30 mm and a thickness of 9 mm.
  8 to 10 days (13 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SA - SAL10-E GEN
ROD END SA SAL10-E
10 10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    30  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • TYPE
    GE
  • WEIGHT
    58  G
  • LUBRICATION
    with
  • DYNAMIC LOAD
    815  KN
  • STATIC LOAD
    1830  KN
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description